kerko ne Web:

 

Informacione


bandiera albanese
Tragete per ne Itali
Adriatica di Navigacione:
(Traghetti online Tel :899.92.9206)
Udhetimi me traget Durres - Bari

Adria Ferries
(Traghettionline Tel :899.92.9206)
Udhetimi me tragetin "Riviera del Conero)
3 nisje javore gjithe vitin Durres - Ankona
(Merkure -Premte - Diele ora 19.00)

Grecia Maritime Ltd.
( call center - telefon 040-363222)
4 nisje javore gjithe vitin Durres -Trieste
(Merkure-Enjte-Shtune-Diele ora 19.00 , 24 ore udhetimi)
Udhetimi me tragetet "Grecia"e "Venecia"

Marlines Ferries:
(call center-Telefon 080-5231824)
Udhetimi me tragetin "Duchess M"
Durres-Bari (Merkure-Premte-Hene nisja 23.00 mberritja 8.00 diten tjeter)

Prosperity Navigation Ltd (Albania) :
( call center Tel :0831-561909)
Udhetimi me tragetin "Gabrielle"
Vlore-Brindisi nisje ditore gjithe vitin nisja ora 12.00-mberritja ora 18.00

Agoudimos Lines:
(call center - Tel 080-5275409)
Vlore-Brindisi nisje ditore ora 12.00 mberritja 06.00 dita tjeter
Durres-bari 4-5 nisje javore gjithe vitin nisja ne darke - 9 ore udhetim.
Tragetet "Kapetan Alexandros A." "Penelope"

Ventouris Ferries :
(call center-Telefon +30-10-4828001)
Durres-Bari cdo dite nisja ora 12.00 ose 22.00-9 ore udhetim
Tragetet "Ionis"
(Tel 899.92.06)
Durres-Brindisi nisja cdo dite pervec te Dieles ora 11.30 mberritja ora 16.00

Palmier Ferries :
( Tel : 899.92.92.06)
Durres-Brindisi
Cdo dite nisja 12.00 - mberritja ora 16.00
Trageti "Mediav" nga data 20/3 - 31/12

Quality Lines :
(Tel : 080 - 5232429)
Durres - Bari cdo dite
Katamarani "Millenium Star "

KUJDES : Drejtuesi I sitit nuk eshte pergjegjes per modifikimet e mundshme ne lidhje me oraret dhe sherbimet.

Web Directory

Zbulo oferten e javes

 

Shes: Daewoo Lanos 1.4 cilindirke benzine, viti ’99, ngjyra jeshile, full optional, ajer kondicionuar, cmimi Durres, 3.500 Euro


Shes : Ford Mondeo, viti ’98, ngyra Gri e metalizuar, fulll optional, ajer kondicionuar, per cdo prove,Durres

5.000 Euro
auto ford mondeo lato auto ford mondeo anteriore auto ford mondeo posteriore

 

 


Informacione te pergjithshme:

Tragete
tragetet Bari/Durres, Ankona/Durres, Trieste/Durres, Brindisi/Vlore; lidhjet ajrore nga Tirane ne Rome, Milano, Bolonja, Bari dhe Verona (con Alitalia, Belle Air ,Ada Air e Albanian Airlines , Albatrosairways).

 

Dokumente te nevojshme per hyrje ne vend

Pasaporta eshte e nevojshme. Vize hyrje: ne hyrje te kufirit (tokesor, detar, ajror) pervec pasaportave diplomatike dhe te sherbimit, eshte e detyrueshme pagesa prej 10 Euro per vizen.

Situata shendetesore

Strukturat mjekesore spitalore publike vazhdojne te mungojne ndersa disa struktura shendetesore private jane te nivelit me te larte sesa ato publike edhe pse gjithsesi nuk jane ne gjendje te kryejne nderhyrje me komplekse.

Patenta dhe drejtueshmeria e rrjeti rrugor
Patenta italiane pranohet.
N.B : E nevojshme Certifikata nderkombetare e qarkullimit ( qe merret prane c/o M.C.T.C) per te importuar perkohesisht dhe qarkullimin me makinen perkatese.